طراحی سایت فروشگاهی + امکانات مورد نیاز فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی

فهرست محتوا

سایت های فروشگاهی یا به اصطلاح همان فروشگاه اینترنتی امروزه به بخشی جدایی ناپذیر از فعالیتهای موفقیت آمیز هر کسب و کاری تبدیل شده اند.در اصل میتوان گفت کسب و کارها امروزه اگر در فضای آنلاین و اینترنت حضور نداشته باشند محکوم به شکست هستند.دلایل طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی امروزه بسیار محکم و قوی هستند بطوری که هر کسب و کاری که قصد موفقیت را دارد ملزم به انجام این کار میشود.

افزایش فروش آنلاین بخصوص در دوره همه گیری بیماری کرونا باعث شد که صاحبان مشاغل از ویترین فروشگاههای فیزکی به سمت راه حل های دیجیتال برای افزایش فروش و بیشتر و بهتر دیده شدن حرکت کنند.

سایت فروشگاهی ( فروشگاه اینترنتی ) چیست؟

فروشگاه اینترنتی شکلی از تجارت الکترونیک است که این قابلیت را برای فروشنده و یا ارائه دهنده خدمت فراهم میکند تا کالا و خدمات خود را در بستر اینترنت و به صورت آنلاین به مصرف کننده بفروشد.این کالاها خدمات میتوانند شامل انواع محصولات مانند پوشاک،لوازم آرایشی و بهداشتی،ساعت و جواهرات ،کالای دیجیتال و غیره و یا انواع آموزش یا فیلم و آهنگ و غیره باشد.به عبارتی دیگر هر گاه فرآیند سفارش و خرید در بستر اینترنت و به صورت آنلاین و تحویل کالا از طریق پست صورت گیرد و یا سفارش خدمات به صورت مجازی و تحویل آن دانلودی باشد مانند (دانلود فایلهای آموزشی،فیلم،آهنگ ،خرید نرم افزار و غیره)به این نوع از خرید و فروش ،فروش اینترنتی میگویند و صفحه فروشنده میشود فروشگاه اینترنتی .

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی

همانطور که در بالا اشاره کردیم در سالهای اخیر اقبال مردم به خرید از بستر اینترنت بسیار زیاد شده است چه خرید محصول و کالای فیزیکی و یا خرید کالای دیجیتال یا خرید انواع آموزش و خدمات.فرض کنید افراد قبلاً برای یادگیری دوره بورس و یا آموزش طراحی جواهرات یا برنامه نویسی باید در کلاسهای حضوری طبق زمان بندی آموزشگاه شرکت میکردند و گاه این امر برای آنها سخت،یا غیر ممکن و شامل هزینه های زیادی بود ،مخصوصاً اگر قرار بود به شهر دیگری بروند.اما امروزه در منزل خودشان و به راحتی و طبق برنامه خودشان این آموزشها را بصورت آفلاین میتوانند ببینید .

یا برای خرید یک محصول مانند اکسسوری،دستبند یا گردنبند شخصی در شهری مانند تهران یا هر جای دیگر مجبور بود با تحمل ترافیک و طی مسیر و تحمل شلوغی بازار و صرف زمان زیاد به بازار برود کلی بگردد تا بتواند محصول مورد پسندش را پیدا کند.اما امروز فروشگاههای اینترنتی کار را راحت کرده اند.مخصوصاً با همه گیری استفاده از گوشی های هوشمند و استفاده گسترده از اینترنت وقتی کسی قصد خرید دارد براحتی از منزل وارد فروشگاههای اینترنتی میشود محصول مورد نظر را پیدا میکند ،قیمت را مقایسه میکند در نهایت خرید را انجام میدهد و درب منزل تحویل میگیرد.

حال اگر شما فروشگاهی دارید و که فقط به صورت فیزیکی فعالیت میکنید اگر میخواهید از خیل گسترده رقیبان عقب نمانید باید هر چه سریعتر فروشگاه اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید.

انواع روشهای طراحی فروشگاه اینترنتی

برای طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی روشهای مختلفی وجود دارد مانند طراحی سایت فروشگاهی،ساخت اپلیکیشن فروشگاهی،پیج اینستاگرامی،کانال تلگرامی و هر بستر اینترنتی که قابلیت راه اندازی یک صفحه به عنوان فروشگاه را دارد.

یکی از بهترین و شناخته شده ترین روشهای راه اندازی فروشگاه اینترنتی راه اندازی سایت فروشگاهی است که مزیتهای زیادی دارد.یکی از مهم ترین مزیت های سایت فروشگاهی این است که اعتبار فروشگاه و برند شماست،مزیت دیگر این است که برای همه افراد قابل دسترس است ،هر کدام از پلتفرم ها و یا شبکه های اجتماعی محدودیت های مختص به خود را دارند ولی سایت فروشگاهی بدون هیچ محدودیتی برای همه افراد قابل دسترس است و حتی شما میتوانید از طریق همه بسترهای دیگر سایت خود را تبلیغ کنید.

روشهای طراحی سایت فروشگاهی

شما به روشهای مختلف میتوانید فروشگاه اینترنتی خود را در بستر اینترنت به شکل وبسایت ایجاد کنید که از بین همه این روشها دو روش بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

طراحی فروشگاهی اینترنتی با قالب های آماده که فقط کافیست نصب و راه اندازی شوند مثل وردپرس

مزیت اصلی این فروشگاههای آماده ،هزینه کمتر و اجرای سریعتر آن است.متأسفانه چنین پلتفرم هایی با قابلیت نصب بیش از حد هستند که منجر به کند شدن سرعت آنها میشود.این قالب های آماده با در نظر گرفتن قابلیت استفاده برای همه نوع فروشگاه ساخته شده اند و تخصصی نیستند از این رو برای کسب و کارها و فروشگاههای بزرگ اصلاً مناسب نیستند .برای فروشگاههای کوچک نیز برای مدتی مناسب هستند نه همیشه .چون عمومی هستند و قابلیت های عمومی دارند در نتیجه کسب و کارهای کوچک قابلیتهایی که نیاز ندارند را دریافت میکنند که مدیریت را کمی برایشان سخت میکند.

همچنین برای فروشگاههای بزرگتر که محصولات زیادی دارند نیز سرعت بارگذاری محصولات بیشتر و قابل نمایش برای کاربران و همچنین سرعت پنل مدیریت کندتر میشود.

طراحی فروشگاه اینترنتی به صورت اختصاصی که با توجه به ویژگیهای فروشگاه شما و نیازهای شما کدنویسی و طراحی میشود.

در روش طراحی سایت اختصاصی که فروشگاه اینترنتی یا سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی برای هر سازمان یا کسب و کار و با توجه به نیازهای مرتبط،ایجاد میشود و مختص به همان فروشگاه است و قابل استفاده برای اشخاص دیگر نیست.این نوع سایت یک قالب آماده نیست که دانلود و نصب شود بلکه از ابتدا ایجاد میشود و صاحب کسب و کار فروشگاهی را راه اندازی میکند که ۱۰۰ درصد با فعالیت های شرکت یا مغازه اش سازگار است.این روش هم برای فروشگاههای کوچک که هدف توسعه دارند و هزینه برایشان مهم نیست و هم برای فروشگاههای بزرگ عالی است.ما در سایت کد نویس تخصص طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی و حرفه ای متناسب با کسب و کار شما را داریم و سایت شما را به صورت تخصصی و مختص خودتان راه اندازی میکنیم.

مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی

یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی ،انتخاب تقریباً نا محدودی از عملکردها و طراحی را در اختیار شما قرار میدهد.تیم طراحی قبل از شروع به طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی ،به همراه مشتری مشخص میکند که چه ویژگی هایی مورد نیاز است و سپس اقدام به کدنویسی برای سایت فروشگاهی میکند.

  • طراحی اصلی – ظاهری منحصر به فرد که از رقبا متمایز است
  • سرعت عمل – فروش خود را توسعه دهید تا مشتریان بتوانند خریدهای راحت انجام دهند
  • عملکرد گسترده که دقیقاً مطابق با نیازهای شرکت طراحی شده است
  • یکپارچه سازی API و یکپارچه سازی ERP – قابلیت هایی که به شما امکان می دهد خریدهای سریع و راحت را در فروشگاه خود انجام دهید و آن را با سایر ابزارهای شرکت ادغام کنید (اتوماسیون کار)
  • مدیریت آسان فروشگاه – عملیات بصری، مکانیسم ساده برای افزودن محصولات، به روز رسانی و اجرای فعالیت های بازاریابی.

ظاهر و قالب فروشگاه اینترنتی

ظاهر و قالب سایت فروشگاهی که به صورت اختصاصی طراحی میشود نسبت به سایت های قالب آماده مزیت هایی دارد از جمله اینکه میشود به صورت اختصاصی و منحصر بفرد ساخته شود.قالبهای آماده مورد استفاده خیلی از افراد قرار میگیرد و این باعث میشود خیلی از سابت ها شبیه بهم باشند.فقدان اصالت و خاص بودن میتواند یک نقطه ضعف بزرگ برای شرکت باشد.با طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی شما یک فروشگاه منحصر بفرد دریافت میکنید که با طراحی خود منجر به جذب مشتریان شود و همچنین امکان توسعه فروش مؤثر را فراهم آورد.

توسعه فروش

همانطور که قبلا ذکر شد، پیاده سازی یک فروشگاه آنلاین اختصاصی به شما این امکان را می دهد که آن را با ابزارهای دیگر، مانند ERP (این نرم افزار برای مدیریت جامع شرکت)ادغام و تطبیق دهید. این در عمل به چه معناست؟ شما به راحتی می توانید فروش را تجزیه و تحلیل کنید، برای توسعه بیشتر برنامه ریزی کنید یا فعالیت های بازاریابی مناسب را بدون استفاده از چندین برنامه جداگانه اجرا کنید. می توانید به موجودی، خلاصه فروش و موارد دیگر در یک مکان دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، فروشگاه را می توان با وب سایت های خارجی برای اتوماسیون بهتر ادغام کرد (مثلاً با خدمات پیک یا پرداخت های آنلاین). اینکه چه گزینه هایی در فروشگاه شما در دسترس خواهد بود، 100٪ به شما بستگی دارد. ما به شما مشاوره و پشتیبانی را در فرآیند تصمیم گیری ارائه می دهیم زیرا ما در این زمینه تجربه داریم و متخصص هستیم.

طراحی بر اساس نیاز

ما عقیده داریم که ابزارها باید برای شرکت طراحی شوند، نه برعکس – و این اغلب در مورد فروشگاههای اینترنتی قالب آماده صادق است که انگار فروشگاه برای ابزارها ایجاد شده است که معمولاً برای پیاده‌سازی هر قابلیت (از جمله افزونه‌ای برای پیاده‌سازی فرم تماس، افزونه‌ای برای خبرنامه یا چت) نیاز به نصب افزونه‌های اضافی دارند. این امر مدیریت فروشگاه را از جنبه کار با ساختار سایت فروشگاهی دچار مشکل میکند و همانطور که قبلاً اشاره کردیم ،تأثیر منفی بر سرعت پلت فرم دارد. علاوه بر این، فروشگاه های آماده، حتی اگر رایگان باشند، اجرای افزونه های اضافی با پرداخت هزینه امکان پذیر می شود. با این حال، عملکرد آنها همیشه انتظارات را برآورده نمی کند.

در یک فروشگاه آنلاین اختصاصی، می توانید به راحتی فروش را مدیریت کنید و نحوه استفاده از آن با فرآیندهای شرکت سازگار است. این کار فروش را به حداکثر می‌رساند، فعالیت‌ها را خودکار می‌کند و کار روزمره را برای شما و کارمندانتان آسان‌تر می‌کند.

در ادامه جدولی از ویژگیهای طراحی سایت به صورت اختصاصی را ارائه میکنیم تا با موارد کاربردی بیشتر آشنا شوید.

قالبسایت ساز آمادهوردپرساختصاصی
گواهینامه ssl
درگاه پرداختندارد(پرداخت هزینه)
امکانات فروشگاهیمحدود زیادبدون محدودیت
فروش فایلندارد(پرداخت هزینه)
گالری تصاویر محصولندارد(پرداخت هزینه)
مقایسه محصولات
امکان خرید قسطی کالابا افزونه✅بصورت آپشن
ارائه نسخه PWAندارد(پرداخت هزینه)
استفاده از CDNندارد(پرداخت هزینه)
بخش مقالاتندارد(پرداخت هزینه)
گزارش فروشندارد(پرداخت هزینه)✅ پیشرفته
آپلود گروهی محصولات با اکسلبا افزونه
تعریف کد تخفیف
فیلترهای پیشرفته دلخواه❌ تا حدودی با افزونه
تعریف قیمت متفاوت برای مشتریان خاص
ثبت فروشگاه در گوگل مپ
امکانات و ابزارهای سئومحدودمناسب پیشرفته
اتصال گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسولندارد(پرداخت هزینه)
ایجاد لندینگ پیج اختصاصیبا افزونه
سیستم انبارداریساده پیشرفته
فرم ساز پیشرفتهبا افزونه
امکانات پیشرفته فروشگاهی اختصاصی
فعالسازی و تنظیم Tag Managerبا افزونه
سیستم تیکتینگ و پشتیبانی✅با افزونه✅پیشرفته
پروفایل اختصاصی کاربران
پشتیبانی رایگانندارد۳تا ۶ ماه یک سال
اتصال به سیستم حسابداریبسته به داشتن افزونه
اطلاع رسانی پیامک یا ایمیلندارد(پرداخت هزینه)✅ با افزونه
چت سایتندارد(پرداخت هزینه)✅ با افزونه
خروجی اکسل گزارشهاندارد(پرداخت هزینه)
محاسبه مالیات
چند فروشندگیبا افزونهقابل افزودن
توسعه بینهایت

سفارش طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای و تخصصی همانند طراحی سایت اختصاصی مستلزم رعایت نکاتی است که بر نتیجه فروشگاه شما و افزایش فروش و موفقیت آن تأثیر گذار است.تیم حرفه ای ما در کدنویس با رعایت تمام نکات و اصول طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی به صورت نیمه خصوصی ،خصوصی و کدنویسی اختصاصی با توجه به نیازهای شما و قابلیت های لازم برای فروشگاه شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی میکند.اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست مشاوره رایگان

فرم تماس زیر را تکمیل نمایید. در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

اطلاعات تماس
اطلاعات تکمیلی

همچنین جهت ارتباط سریعتر میتوانید از  طریق تلگرام و واتساپ نیز با ما در ارتباط باشید.