دیجیتال مارکتینگ چیست؟ انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

فهرست محتوا

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین راه ها برای ایجاد آگاهی، علاقه و فروش برای محصولات یا خدمات شما است. همانطور که از نام آن پیداست، دیجیتال مارکتینگ از طریق راه های دیجیتال، از جمله رسانه های اجتماعی، وب سایت ها، موتورهای جستجو، ایمیل و پیام های متنی انجام می شود.

چشم انداز پرسرعت بازاریابی دیجیتال امروزی به سرعت در حال رشد و تکامل است. پیش بینی می شود این بخش تا سال 2026 به 786 میلیارد دلار برسد . به این ترتیب، استراتژی های بازاریابی سنتی دیگر همان وزن قبلی را ندارند. مردم بیشتر از همیشه از اینترنت استفاده می کنند و فرصت های بسیار زیادی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

برای دستیابی به نتایج مطلوب، باید درک کنید که کدام تاکتیک های بازاریابی دیجیتال برای مخاطبان هدف شما بهترین کارآیی را دارند. این بلاگ نگاهی عمیق به موثرترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال و بهترین شیوه ها برای دستیابی به اهداف کسب و کار شما ارائه می دهد.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) که به عنوان بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی نیز شناخته می‌شود ، در واقع استفاده از وب سایتها،برنامه ها،دستگاههای تلفن همراه،رسانه های اجتماعی،موتورهای جستجو و سایر ابزارهای دیجیتال برای تبلیغ و فروش محصولات و خدمات است.

بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی، مانند تبلیغات چاپی و پست مستقیم، هدف نهایی یکسانی دارند: ایجاد آگاهی از محصول و تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید برای افزایش فروش. تفاوت اصلی بین بازاریابی سنتی و دیجیتال این است که بازاریابی دیجیتال از فناوری های متصل به اینترنت برای برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان هدف استفاده می کند.

راه اندازی شبکه جهانی وب در سال 1989 زمینه را برای ظهور دیجیتال مارکتینگ فراهم کرد. گسترش وب‌سایت‌های تجاری، پیشرفت در فناوری‌های ایمیل و معرفی کانال‌های اجتماعی بسیار محبوب، باعث رشد چشمگیر در بازاریابی دیجیتال شده است. بازاریابی آنلاین در حال حاضر یکی از اجزای کلیدی در برنامه های بازاریابی بیشتر کسب و کارها است که عمدتاً به دلیل استفاده گسترده از فناوری های دیجیتال است، این فعالیت همچنین می تواند نتایج برجسته ای را ارائه دهد.

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است ؟

برای رسیدن به موفقیت، کسب‌وکارها باید راه‌های مؤثری برای انتشار اخبار در مورد محصولات و خدمات خود بیابند و این کار هرگز و در هیچ دوره ای به اندازه امروز چالش‌برانگیز نبوده است. مصرف کنندگان با انتخاب های بیشتری از سوی ارائه دهندگان بیشتر مواجه می شوند و همه برای جلب توجه خود فریاد می زنند. انتشار محتوای جذاب و قانع کننده در پلتفرم‌های بازاریابی دیجیتال یکی از راه‌های متمایز شدن از سایرین است.

یکی دیگر از دلایلی که بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها بسیار مهم است، این مسئله است که اینجا (فضای اینترنت )جایی است که مشتری ایده آل شما در حال معاشرت است. به گفته کارشناسان تحقیقاتی Statista، تا سال 2023، 5.19 میلیارد کاربر اینترنت و 4.88 کاربر رسانه های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد. به طور متوسط، کاربران اینترنت هر روز شش ساعت و 40 دقیقه را در فضای اینترنت می گذرانند.

این مخاطبان آنلاین بسیار درگیر، فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند برای کالاها و خدمات خود دیده شوند، ارائه می‌کند. بازاریابی دیجیتال فرصت های تقریباً بی پایانی را برای ارتباط با مشتریان بالقوه ارائه می دهد و یک جزء حیاتی از آمیخته بازاریابی تقریباً هر کسب و کاری است .

امروزه بیشتر شرکت ها به سمت بازاریابی آنلاین (دیجیتال) رفته اند. این به این دلیل است که گوگل و فیس بوک درآمد بیشتری نسبت به شرکت های رسانه سنتی دارند. و نکته قابل توجه این است که استفاده از تلفن های همراه بسیار زیاد شده است.

این روزها تقریباً به هر جایی که بروید، فرقی نمی‌کند در خواربارفروشی، رستوران یا حتی سینما باشید، در همه آن‌ها یک چیز مشترک وجود دارد: افراد زیادی را می‌بینید که چشمانشان عملاً به تلفن‌هایشان چسبیده است.

تبلیغات تلفنی مانند مینی بیلبوردهایی هستند که هر زمان که چیزی را جستجو می کنیم، تبلیغات را پخش می کنند.

علاوه بر این، دستگاه های متصل به اینترنت همچنان در حال افزایش هستند در حالی که تبلیغات چاپی کاهش می یابد.

آمار گویای همه چیز است.بازاریابی دیجیتال برای ارائه محصول یا خدمات شما در مقابل مشتریان ضروری است. مشتریان شما آنلاین هستند و شما نیز باید آنجا باشید.

فکر نکنید که دیجیتال مارکتینگ فقط مخصوص کسب و کارهای بزرگ است.حتی کوچکترین فروشگاه های محلی نیز می توانند به نوعی از تبلیغات آنلاین بهره مند شوند. بر اساس نظرسنجی (Digital.com ) ،۴۳ درصد از مردم قبل از بازدید از یک فروشگاه فیزیکی، در تلفن همراه خود جستجوی محلی انجام می دهند.

به شما کمک می کند تا به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید: بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد نسبت به روش های بازاریابی سنتی به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید. برای مثال، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر میلیاردها کاربر فعال دارند و تبلیغات می‌تواند به شما کمک کند تا جمعیت‌شناسی را هدف قرار دهید. تا سال 2027، کاربران شبکه های اجتماعی به حدود 6 میلیارد نفر خواهند رسید . بنابراین، این پلتفرمی است که نمی توانید نادیده بگیرید.

انواع و استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی برای کسب و کار شما با شناخت بهتر انواع روش های بازاریابی دیجیتال که بهترین بازده را به همراه دارند آغاز می شود. در زیر شما را با شش نوع بازاریابی دیجیتال آشنا می کنیم:

  • بازاریابی رسانه های اجتماعی (Social Media Marketing)
  • بازاریابی موتورهای جستجو (SEO)
  • تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)
  • بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
  • بازاریابی موبایلی (Mobile Marketing)
  • بازاریابی محتوا.(Content Marketing)

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از محبوب ترین انواع بازاریابی دیجیتال است. تنها در ایالات متحده، بیش از 308 میلیون نفر حداقل یک بار در ماه به یک شبکه اجتماعی دسترسی دارند. افراد در هر سنی از رسانه های اجتماعی برای سرگرمی، تعامل با دیگران، کسب اطلاعات در مورد علایق خاص و خرید استفاده می کنند.

برای کسب‌وکارهایی که امیدوارند دیده شوند و فروش داشته باشند، آمار رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ترکیب رسانه‌های اجتماعی در ترکیب بازاریابی شما می‌تواند یک استراتژی درست باشد. رسانه های اجتماعی منبع اصلی اطلاعات برند برای 78 درصد از کاربران اینترنت هستند. تقریبا نیمی از مصرف کنندگان آمریکایی گزارش می دهند که از طریق رسانه های اجتماعی خرید کرده اند.

پلتفرم های اجتماعی برتر عبارتند از YouTube، Facebook، TikTok، Instagram، WhatsApp، Pinterest، LinkedIn، Snapchat و X (توئیتر سابق). پلتفرم های جدیدی مانند BeReal و Poparazzi به طور مرتب وارد بازار می شوند.

چشم انداز اجتماعی همواره در حال تحول است. به عنوان مثال، توییتر، اکنون X، زمانی یک پلتفرم برتر بود، اما اکنون به نظر می رسد که این کانال اجتماعی در حال مبارزه است. توییتر از زمانی که ایلان ماسک این پلتفرم را در سال 2022 خریداری کرد تقریباً 32 میلیون کاربر را از دست داده است. TikTok حتی تا سال 2017 وارد صحنه بین المللی نشد، اما اکنون بیش از 1.7 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد . بازاریابان دیجیتال باید به تغییرات کانال رسانه های اجتماعی توجه داشته باشند.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEO)

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک استراتژی بازاریابی دیجیتال حیاتی برای کسب و کارهایی است که از افزایش ترافیک به وب سایت خود سود می برند. سئو فرآیند بهینه سازی وب سایت شما است، بنابراین موتورهای جستجو، مانند گوگل، وب سایت شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بندی می کنند.

سئو همه چیز در مورد هدایت ترافیک ارگانیک به سایت شما است. برخلاف تبلیغات پولی، با سئو، بازدیدکنندگانی که سایت شما را پیدا می‌کنند، از جستجوهای بدون پرداخت می‌آیند. روزانه تقریباً 8.5 میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود که فرصت های زیادی را برای مشاغلی که می خواهند محصول و خدمات خود را تبلیغ کنند ارائه می دهد. رتبه بندی بالا در گوگل کلید جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما است.

در یک نظرسنجی که توسط Search Engine Journal انجام شد ، 49٪ از پاسخ دهندگان گزارش دادند که SEO بالاترین بازگشت سرمایه (ROI) را در بین هر کانال بازاریابی دیجیتال ارائه می دهد. شما می توانید با یادگیری بیشتر در مورد فاکتورهای رتبه بندی گوگل یا با کمک ابزارها و نرم افزارهای برتر سئو به صورت رایگان شروع به سئو کنید . همچنین می توانید با یک تیم یا آژانس سئو کار کنید تا فعالیت های مربوط به بهینه سازی موتورهای جستجو را برای وبسایت شما به صورت حرفه ای انجام دهند.

در مقاله سئو سایت + همه چیز درباره سئو بیشتر بخوانید.

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک PPC

تبلیغات PPC دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست: هر بار که شخصی روی تبلیغات دیجیتال شما کلیک می کند، هزینه ای را پرداخت می کنید. مبلغی که می پردازید بر اساس پلتفرمی که در آن تبلیغ می کنید، ترافیک بالقوه پست تبلیغ شده شما و تعداد رقبای که مایل به پرداخت برای تبلیغات مشابه هستند تعیین می شود.

گوگل ادز بزرگترین پلتفرم PPC در جهان است. بسیاری از کسب و کارهایی که به بازاریابی سئو می پردازند، به تبلیغات PPC در گوگل نیز می پردازند. تبلیغات پولی در گوگل در بالای نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر می شود و این مزیت موقعیت یابی می تواند ترافیک بیشتری را به وب سایت شما برساند.

تبلیغات گوگل تنها راه شما برای تبلیغات PPC نیست. شما همچنین می‌توانید تبلیغات PPC را از طریق شبکه جستجوی مایکروسافت در سایت‌های Bing و شریک و همچنین در کانال‌های اجتماعی برتر از جمله YouTube، Facebook، Instagram، Snapchat، LinkedIn، Amazon و TikTok خریداری کنید.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است که احتمالاً می خواهید به ترکیب بازاریابی خود اضافه کنید. طبق آمار Statista، کسب‌وکارها به ازای هر دلاری که برای بازاریابی ایمیلی خرج می‌کنند، به طور متوسط ​​حداقل 32 دلار درآمد کسب می‌کنند. برای برخی از بخش ها، مانند خرده فروشی، تجارت الکترونیک و کالاهای مصرفی، این عدد 45 دلار است.

برای اینکه در بازاریابی ایمیلی موثر باشید، باید یک استراتژی برای جمع آوری آدرس ایمیل از مشتریان و مشتریان بالقوه ایجاد کنید. بسیاری از کسب و کارها با هر مواجهه با مشتری ایمیل جمع آوری می کنند و گاهی اوقات انگیزه خاصی برای پیوستن به لیست ایمیل ارائه می دهند. وب سایت کسب و کار شما همچنین مکانی عالی برای ارائه انگیزه به بازدیدکنندگان است تا بتوانید پایگاه داده ایمیل خود را توسعه دهید.

رشد و پرورش لیست ایمیل شما برای بازاریابی ایمیلی موفق حیاتی است . شما همچنین باید به اولویت های ارتباطی لیست خود احترام بگذارید و فقط اطلاعات مرتبطی را ارسال کنید که پایگاه شما می خواهد دریافت کند. همچنین، ناتوانی در مدیریت جنبه های قانونی بازاریابی ایمیلی، از جمله تطابق با قوانین CAN/SPAM ، برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی بسیار مهم است.

بیشتر بازاریابان به جای مدیریت دستی ایمیل های تجاری، نرم افزار بازاریابی ایمیلی را خریداری می کنند. بهترین نرم افزار بازاریابی ایمیلی باعث می شود که پایگاه داده ایمیل خود را به روز نگه دارید و مشترکین جدید را مدیریت کنید و اشتراک را لغو کنید.

نرم‌افزار ایمیل شما همچنین باید تقسیم‌بندی پایگاه داده ایمیل‌تان را بر اساس علایق مشتری، ایجاد طرح‌های ایمیل جذاب، مدیریت زمان‌بندی ایمیل و اندازه‌گیری معیارهای ایمیل، از جمله نرخ باز کردن، نرخ کلیک (CTR)، نرخ تبدیل و نرخ پرش را آسان کند.

بازاریابی موبایلی

تنها در ایالات متحده بیش از 310 میلیون کاربر تلفن هوشمند وجود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که بازاریابی تلفن همراه به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال محبوب برای مشاغل تبدیل شده است.

بازاریابی تلفن همراه معمولاً از طریق متن انجام می شود که به آن سرویس پیام کوتاه (SMS) نیز می گویند. نرخ باز شدن متن تا 98 درصد تخمین زده می شود که یکی از دلایلی است که بازاریابی تلفن همراه می تواند بسیار مؤثر باشد. در حالی که پیام‌های متنی رایج‌ترین راه برای بازاریابی از طریق دستگاه‌های تلفن همراه است، اعلان‌ها از برنامه‌های تلفن همراه و کانال‌های اجتماعی نیز می‌توانند در گوشی‌های هوشمند دریافت شوند. برنامه های کاربردی تجاری برای بازاریابی تلفن همراه هر روز در حال گسترش هستند.

بازاریابی محتوا

هر شکلی از بازاریابی دیجیتال بر محتوای قانع کننده برای جلب علاقه و جذب مشتریان بالقوه متکی است. بازاریابی محتوا اصطلاحی است که برای توصیف انواع مختلفی از محتوایی است که می توانید در کمپین های بازاریابی دیجیتال خود توسعه دهید.

بازاریابی محتوا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله وبلاگ ها، اینفوگرافیک ها، کاغذهای سفید، کتاب های الکترونیکی، ویدئوها، پادکست ها، آزمون ها، اسلایدها و وبینارها. برخلاف تبلیغات، بازاریابی محتوا آشکارا تبلیغاتی نیست، بلکه از تاکتیک‌های ظریف‌تری برای اطلاع‌رسانی، آموزش یا تأثیرگذاری بر بازار هدف مورد نظر استفاده می‌کند.

شما می توانید از بازاریابی محتوا برای ایجاد قدرت در موضوعات خاص یا ایجاد سر و صدا برای برند خود استفاده کنید. یکی از مزایای کلیدی بازاریابی محتوا این است که شما می توانید آن را تقریباً با هر بودجه ای انجام دهید. یک رویکرد خودتان انجام دهید (DIY) برای بازاریابی محتوا برای شما هزینه صرف می کند یا، اگر بودجه شما اجازه می دهد، می توانید با کپی رایترها، فیلمبرداران، طراحان و سایر کارشناسان توسعه محتوا برای ایجاد محتوا برای کسب و کار خود کار کنید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

چندین مزیت کلیدی در استفاده از بازاریابی دیجیتال وجود دارد. در اینجا مزایای برتر ذکر شده است:

مقرون به صرفه: شما می توانید در برخی از اشکال بازاریابی دیجیتال، مانند ایمیل و رسانه های اجتماعی، با پول کم یا بدون پول شرکت کنید.

نتایج قابل اندازه گیری: اکثر اشکال بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد معیارهای عملکرد کلیدی را اندازه گیری کنید، از جمله تعداد کل نمایش ها، CTR ها، هزینه هر تبدیل، نرخ تبدیل کلی و موارد دیگر.

بهبود آگاهی از برند: با توجه به اینکه افراد زیادی از دستگاه های دیجیتال برای دسترسی به کانال های اجتماعی، متن ها و ایمیل ها استفاده می کنند، پتانسیل تقریباً نامحدودی برای ایجاد آگاهی برای برند و محصولات خود دارید.

تعامل قوی: بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که محتوای قانع‌کننده‌ای را از طریق متن، تصاویر و ویدیو ایجاد کنید که منجر به تعامل قوی با مشتری می‌شود.

پتانسیل ROI قوی: بازاریابی دیجیتال اغلب نسبت به بازاریابی سنتی و تاکتیک های تبلیغاتی، بازگشت سرمایه قابل توجهی به دست می آورد.

دسترسی جهانی و منطقه ای: بسته به تاکتیک های بازاریابی دیجیتالی که انتخاب می کنید، می توانید دسترسی خود را به یک منطقه محلی یا منطقه ای محدود کنید یا از کانال های دیجیتالی مانند YouTube و TikTok استفاده کنید، جایی که محتوای شما می تواند به مخاطبان جهانی برسد.

انعطاف پذیری: شما می توانید استراتژی های بازاریابی دیجیتال جدید را نسبتاً سریع تغییر دهید یا اتخاذ کنید.

بهترین روش های بازاریابی دیجیتال

در حالی که بازاریابی دیجیتال می تواند برای ایجاد نتایج کسب و کار بسیار موثر باشد، شما باید محرک های موفقیت را درک کنید. وقتی از بهترین شیوه های بازاریابی مستقیم استفاده می کنید، به احتمال زیاد میتوانید به نتایج درخشانی که می خواهید دست یابید.

اهداف بازاریابی دیجیتال خود را تعیین کنید

قبل از درگیر شدن در هر نوع بازاریابی دیجیتال، باید اهداف SMART را تعیین کنید . به طور خاص، چه چیزی را می خواهید انجام دهید؟ نمونه هایی از اهداف برتر بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

  • ترافیک وب سایت را افزایش دهید
  • ایجاد آگاهی از برند
  • تعامل برند را تقویت کنید
  • به عنوان یک متخصص در صنعت خود شناخته شوید
  • سرنخ های واجد شرایط بیشتری ایجاد کنید
  • پایگاه داده احتمالی ایمیل خود را گسترش دهید
  • افزایش فروش

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

قبل از انتخاب کانال‌های دیجیتال مارکتینگ و استراتژی‌های بازاریابی محتوا، باید یک مخاطب کاملاً مشخص در ذهن داشته باشید. در غیر این صورت، شما خطر ایجاد پیام یا استفاده از تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال را دارید که ناممکن است.

تعریف مخاطب هدف شما با شناسایی ویژگی‌های مشترک، از جمله سن، جنسیت، سطح درآمد و تحصیلات، مکان‌های جغرافیایی، علایق و الگوهای خرید آغاز می‌شود. در مرحله بعد، باید مشکلات خاصی را که مخاطبان با آن مواجه هستند یا خواسته های مبرمی که دارند شناسایی کنید. هنگامی که مخاطبان هدف شما به وضوح تعریف شد، می توانید پیام های بازاریابی دیجیتال را توسعه دهید که نشان می دهد چگونه تجارت شما مشکلات اصلی آنها را حل می کند یا نیازهای آنها را برآورده می کند.

بودجه بازاریابی دیجیتال خود را تعیین کنید

ایجاد یک بودجه دیجیتال مارکتینگ شما را از هزینه های کم یا بیش از حد دور نگه می دارد. تعیین اهداف بازاریابی واضح و اهداف موفقیت، اطمینان حاصل می کند که هزینه های بازاریابی دیجیتال شما به هدف می رسد.

می‌توانید برای هر کانال دیجیتال بودجه مجزا تعیین کنید و یا اینکه یک بودجه کلی برای همه فعالیت ها تعیین کنید. برای تعیین بودجه قوی، کنترل مناسب هزینه های بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. حتماً فناوری‌هایی را که برای به کارگیری تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود نیاز دارید، در نظر بگیرید، از جمله نرم‌افزار SEO، نرم‌افزار بازاریابی ایمیل، خدمات میزبانی وب‌سایت و ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی.

اگر قصد دارید تبلیغات PPC انجام دهید، باید در مورد هزینه های مربوط به پلتفرم هایی که قصد استفاده از آن را دارید تحقیق کنید. هزینه های PPC برای پلتفرم خاص است و تبلیغات گوگل و اکثر کانال های رسانه های اجتماعی اطلاعات گسترده ای در مورد هزینه های PPC در پورتال های تبلیغاتی خود ارائه می دهند.

سایر هزینه‌هایی که ممکن است لازم باشد در بودجه بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید شامل خدمات بازاریابی برای مقاله نویسی و رپورتاژ، فیلمبرداری و طراحی است. اگر بودجه شما اجازه می دهد، می توانید با یک آژانس بازاریابی نیز کار کنید .

روش های بازاریابی دیجیتال خود را انتخاب کنید

راه اندازی یک وب سایت شرکتی اولین قدم در بازاریابی دیجیتال برای بسیاری از مشاغل است. روش‌های دیجیتال مارکتینگ اضافی که انتخاب می‌کنید به آنچه می‌فروشید بستگی دارد، مخاطب ایده‌آل شما زمان خود را کجا می‌گذراند و چقدر پول می‌خواهید برای بازاریابی دیجیتال خرج کنید. رسانه‌های اجتماعی، سئو و ایمیل محبوب‌ترین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ هستند، اما ممکن است ترکیب متفاوتی برای بازار هدف شما بهترین عملکرد را داشته باشد.

ردیابی و تجزیه و تحلیل نتایج

زیبایی دیجیتال مارکتینگ این است که ردیابی نتایج نسبتاً آسان است. در تعیین اهداف خود، آنچه را که امیدوارید به دست آورید مشخص می کنید. در مرحله تحلیل بازاریابی دیجیتال، میزان عملکرد خود را در برابر اهداف تعیین شده اندازه می گیرید.

سرعتی را برای هر چند وقت یک‌بار نظارت بر داده‌های عملکرد بازاریابی دیجیتال تنظیم کنید: روزانه (که فقط در مراحل اولیه یا زمانی که هزینه‌های بازاریابی دیجیتال بالا است)، هفتگی یا ماهانه. تلاش‌های دیجیتالی بسیار کمی به نتایج درخشانی دست می‌یابند، بنابراین اگر در اولین تکرار تلاش‌های بازاریابی خود به اهداف بلندمدت دست نمی‌یابید، ناامید نشوید. از تحلیل های خود بیاموزید تا استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را بر این اساس در آینده اصلاح کنید.

آینده دیجیتال مارکتینگ

پلتفرم‌ها، ابزارها و تکنیک‌های جدید همچنان در حال ظهور هستند و به بازاریابان فرصت‌های بیشتری برای ارتباط با مخاطبان هدف خود می‌دهند.

از داده‌های بزرگ و بلاک چین گرفته تا هوش مصنوعی و واقعیت افزوده، آینده بازاریابی دیجیتال به بازاریابان دیجیتال اجازه می‌دهد تا شخصی‌سازی را افزایش دهند و به روش‌های جدیدی به مشتریان دست یابند.

هوش مصنوعی

شما نمی توانید ظهور هوش مصنوعی (AI) را از دست بدهید، اما این چه معنایی برای بازاریابی دیجیتال دارد؟ به گفته گلدمن ساکس ، هوش مصنوعی می‌تواند تولید ناخالص داخلی جهانی را تقریباً ۷ تریلیون دلار افزایش دهد.

چشمگیر به نظر می رسد، درست است؟بله هست. برندهای جهانی مانند آمازون، نایک و استارباکس در حال حاضر از هوش مصنوعی در استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند . این فناوری تقریباً در تمام سطوح یک مدل کسب و کار موج می زند و مزایایی را برای موارد زیر فراهم می کند:

  • بهره وری و بهره وری
  • افزایش تجربه مشتری
  • تصمیم گیری هوشمندانه تر
  • کاهش هزینه
  • نوآوری و مزیت رقابتی

ابزارهایی مانند ChatGPT برای ترسیم پیش نویس ها و بهینه سازی محتوا با کلمات کلیدی عالی هستند و می تواند متن بنویسد. هوش مصنوعی همچنین می‌تواند به ایجاد ویدیو، افزایش شخصی‌سازی و تقسیم‌بندی کمک کند.

بدون شک، هوش مصنوعی به اندازه کافی قدرتمند است تا بازاریابی دیجیتال شما را کارآمدتر کند، اما بدون محدودیت نیست.

چرا این را می گویم؟ زیرا بازاریابی بر احساسات متکی است.، نوع تبلیغاتی که در دل شما نقش بسته است. یا احساساتی که باعث می شوند شما بخواهید با عجله بیرون بروید و هر از گاهی چیزی بخرید. هوش مصنوعی نمی تواند این کار را انجام دهد. هنوز.

واقعیت افزوده

فناوری دیگری که بازاریابی دیجیتال را متحول می کند واقعیت افزوده یا AR است. طبق گفته Think with Google، بیش از یک سوم نسل Z تا سال 2025 با استفاده از AR خرید خواهند کرد .

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از AR برای موارد زیر استفاده کنند:

تبلیغات تعاملی ایجاد کنید، به مصرف کنندگان اجازه می دهد با اشیاء مجازی تعامل داشته باشند، بازی کنند یا با استفاده از برنامه های دارای AR به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

با استفاده از آزمایش‌های مجازی برای بهبود تجربه خرید، تجسم بهتر محصول را ارائه دهید.

بازاریابی مبتنی بر مکان را با استفاده از فناوری GPS و AR ارائه دهید تا اطلاعات شخصی‌سازی شده را بر اساس موقعیت مکانی به کاربران ارائه دهد.

داستان سرایی برند را با استفاده از تجربیات واقعیت افزوده که محصولات یا برند آنها را از طریق روایت‌های فراگیر یا محتوای پشت صحنه زنده می‌کند، تقویت کنید.

یک روش محبوب استفاده از واقعیت افزوده، برنامه‌های آزمایشی مجازی است که خریداران می‌توانند به صورت مجازی کالاها را امتحان کنند و قبل از خرید ببینند که آیا آنها مناسب هستند یا خیر.

کسب‌وکارها چگونه موفقیت تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود را اندازه‌گیری می‌کنند؟

کسب‌وکارها موفقیت بازاریابی دیجیتال خود را با نظارت بر معیارهایی مانند ترافیک وب‌سایت، تعامل با رسانه‌های اجتماعی و نرخ تبدیل اندازه‌گیری می‌کنند. با تجزیه و تحلیل داده ها، آنها می توانند ببینند که آیا طرح بازاریابی دیجیتال آنها تعامل، تبدیل و مشتریان تکراری بیشتری را جذب می کند یا خیر.

برای این کار می توانید از ابزارهای رایگان مانند Google Analytics استفاده کنید.

هنگامی که داده های محکمی دارید، می توانید روی تاثیرگذارترین استراتژی ها تمرکز کنید.

نکته پایانی

بازاریابی دیجیتال یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که کسب و کارها برای جلب توجه و فروش محصولات و خدمات خود دارند. چندین تکنیک دیجیتال مارکتینگ، از جمله بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، سئو، تبلیغات PPC و بازاریابی محتوا، پتانسیل ROI استثنایی را ارائه می دهند. برای شروع به بودجه زیادی نیاز ندارید، بنابراین دیجیتال مارکتینگ می تواند ابزاری موثر برای انواع کسب و کارها باشد.

در حال حاضر، شما باید به طور کامل از بازاریابی دیجیتال و اینکه چگونه می تواند به پیشرفت کسب و کار شما در این چشم انداز رقابتی کمک کند، آگاهی کامل داشته باشید. هدف یا بودجه شما هر چه باشد، می‌توانید با خواندن مطالب ذکر شده در این راهنما،  یک برنامه بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید، دیجیتال مارکتینگ فرآیندی است که مستلزم یادگیری و بهینه سازی مداوم است. ابزارهای موجود و در حال ظهور را در بشناسید تا از رقابت عقب نمانید.اگر اطلاعات و تخصص لازم برای انجام فعالیت های مربوط به دیجیتال مارکتینگ را ندارید حتماً با تیم های متخصص همکاری کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست مشاوره رایگان

فرم تماس زیر را تکمیل نمایید. در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

اطلاعات تماس
اطلاعات تکمیلی

همچنین جهت ارتباط سریعتر میتوانید از  طریق تلگرام و واتساپ نیز با ما در ارتباط باشید.